Zimní kácení na hřbitově ve Svatoboru

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po dlouhých letech konečně ta prvá zima na několik týdnů pozastavila práce v rámci revitalizace plochy zdevastovaného hřbitova ve vsi Svatobor (Zwetbau) v Doupovských horách. O to intenzivněji jsme se pustili do čištění dalších částí zarostlého hřbitova, hned jak to podmínky dovolily.

První kontrola hřbitova v novém roce proběhla dne 28. ledna 2017 (fotografie připojeny na konci článku). Na hřbitově leželo místy až půl metru sněhu a procházka po hřbitově připomněla, že se nacházíme na území vnitrozemského pohoří. Neporušená sněhová pokrývka na dosud vyčištěné ploše přinesla pocit upravenosti, mezi hřbitovními zdmi připomínala fotbalové hřiště. Díky sněhu, který svou vahou zohýbal křoviny, bylo poprvé vidět z jednoho konce hřbitova na druhý!! Obci Doupovské Hradiště děkujeme za odvoz deponií dosud vytěženého materiálu, který zaměstnanci zvládli i v těchto podmínkách.

Ve dnech 17. – 19. února 2017 jsme se opět pustili do čištění hřbitova. Soustředili jsme se na prostor v zadní části hřbitova, kde nad mnoha rozvalenými náhrobky a těsně u ohradní zdi rostly hustě vedle sebe již značně vzrostlé stromy, převážně mohutné vícekmenné jasany, třešně a jedna mohutná vrba. Přistoupili jsme proto k rizikovému kácení za pomoci horolezecké techniky, abychom poslední zbytky vybavení hřbitova neponičili. Po samotném kácení následovalo čištění plochy, která připomínala nepřehledné bojiště, což se nám z větší části podařilo – zbytek a konečné dočištění přijde na řadu až zcela roztaje sněhová pokrývka. Za spolupráci děkujeme arboristické firmě Arbres a obci Doupovské Hradiště.

 

RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
http://dokumentacepamatek.cz/zimni-kaceni-na-hrbitove-ve-svatoboru/
Twitter
SHARE

Napsat komentář