Dokumentace zachráněných památek pro soutěž Stavby Karlovarského kraje 2017

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V průběhu měsíce dubna jsme prováděli ve spolupráci s firmou Vertical Images z Ostrova pozemní a leteckou dokumentaci několika památkových objektů pro XVII. ročník regionální soutěže Stavby Karlovarského kraje 2017.

Vybrané objekty – hrad Engelsburg v Andělské Hoře, hrad a zámek Hauenštejn v Horním Hradu, hrad a zámek Hartenberg v Hřebenech, kostel sv. Jiří a sv. Jiljí v Kopanině, kostel sv. Anny v Paliči, kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Svatoboru, vysoká pec v Šindelové a kaple Nejsvětější Trojice ve Verušičkách – budou prezentovány v kategorii „Zachráněná památka“.

Soutěž Stavby Karlovarského kraje 2017, konající se jako nosná akce v rámci Dnů stavitelství a architektury Karlovarského kraje 2016, probíhající ve dnech 8. – 9. června 2017, vypisuje Regionální stavební sdružení Karlovy Vary spolu s partnerskými stavebními organizacemi. Záštitu nad soutěží převzala hejtmanka Karlovarského kraje, Mgr. Jana Vildumetzová a primátor města Karlovy Vary Ing. Petr Kulhánek.

Cílem kategorie „Zachráněná památka“ je představit obyvatelům Karlovarského kraje a dalším zájemcům památky regionu, které byly zchátralé, zničené, ale podařilo se je zachránit, nebo na nich probíhají záchranné práce. Při hlasování laické veřejnosti na webu stavbykarlovarska.cz můžete dát hlas zachráněné památce, jejíž rekonstrukce je podle vás nejvíce zdařilá a pomoci tak ocenit úsilí majitelů, kteří objekty zachránili před zkázou.

Hlasovat pro nejzdařilejší rekonstrukci památkově chráněného objektu Karlovarska můžete na internetových stránkách stavbykarlovarska.cz od 15. května až do 9. června 2017 do 16.00 hod, poté bude soutěž ukončena. Výsledky soutěže budou vyhlášeny během slavnostního večera dne 9. června 2017. Následně budou zveřejněny v regionálním i v odborném tisku a samozřejmě na internetu na adrese stavbykarlovarska.cz. Jednotlivé objekty budou dále prezentovány po dobu 1 roku v podobě panelů na putovní výstavě na radnicích v Karlovarském kraji.

Velice děkujeme všem majitelům a správcům těchto vybraných památek za spolupráci a vstřícnost při udělení povolení k natáčení a dokumentaci objektů.

RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
http://dokumentacepamatek.cz/dokumentace-zachranenych-pamatek-pro-soutez-stavby-karlovarskeho-kraje-2017/
Twitter
SHARE

Napsat komentář