Vyčištění vrchu Heinberg v zaniklé vsi Dlouhá ve VÚ Hradiště

Vyčištění vrchu Heinberg v zaniklé vsi Dlouhá ve VÚ Hradiště

Během jarního víkendu 14.-15. dubna 2018 jsme po dlouhých jednáních zahájili přípravné práce k celkové obnově pomníku obětem 1. světové války na vrchu Heinberg u zaniklé vsi Dlouhá (Langgrün) v Doupovských horách na území Vojenského újezdu Hradiště u příležitosti 100. výročí konce první světové války.

Během víkendu se nám podařilo zcela vyčistit vrchol kopce od náletových křovin a stromů, objekt zpřístupnit a připravit tak operační prostor k zahájení samotné rekonstrukce. Vyřezané dřeviny jsme shromáždili na několik hromad na úpatí kopce, odkud budou odvezeny k dalšímu zpracování.

V další etapě budou vykáceny vzrostlé náletové stromy, které narušují svými kořeny kamenné terasy na vrcholu kopce, nebo rostou na původní přístupové cestě. Zbylé dva původní neudržované javory na horní terase v těsném sousedství pomníku, které by svými větvemi již zakrývaly samotný znovuvztyčený objekt, budou nahrazeny novou výsadbou v původním počtu čtyř stromů. Za pomoci pásové kořenové frézy budou následně odstraněny zbytky vyřezaného pámelníku i samotných pařezů pokácených stromů.

Za spolupráci děkujeme Provoznímu středisku 0344 Radošov Agentury hospodaření s nemovitým majetkem a podniku Vojenské lesy a statky ČR.

RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
http://dokumentacepamatek.cz/vycisteni-vrchu-heinberg-v-zanikle-vsi-dlouha-ve-vu-hradiste/
Twitter
SHARE

Napsat komentář