Červnové čištění náhrobků na hřbitově ve Svatoboru

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V neděli 11. června 2017 pokračovali členové Spolku pro dokumentaci a obnovu památek Karlovarska v čištění a dokumentaci dalších náhrobků v rámci revitalizace zdevastovaného hřbitova ve Svatoboru v Doupovských horách. Práce probíhají ve spolupráci s obcí Doupovské Hradiště.

Vyčištěna byla asi desítka hrobových míst, vykopány všechny rozvalené části náhrobků, které byly seskupeny k původním hrobům. Podařilo se nám seskládat rovněž několik rozbitých skleněných nápisových desek, které budou péčí naší členky, restaurátorky Mgr. Báry Lebocové, znovu slepeny. Jednotlivé náhrobky důkladně dokumentujeme, pořizujeme jejich fotodokumentaci a opisujeme veškeré nápisy. Výsledkem bude vytvoření soupisu zde pohřbených občanů včetně konečného plánu hřbitova.

Zároveň jsme se na části plochy hřbitova pustili pomocí postřiku do ničení nežádoucího porostu invazivní křídlatky japonské (Reynoutria japonica) a pámelníku bílého (Symphoricarpos albus), které díky teplému počasí posledních dní zkouší znovu ovládnout plochu dlouhá léta neudržovaného hřbitova.

RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
http://dokumentacepamatek.cz/cervnove-cisteni-nahrobku-na-hrbitove-ve-svatoboru/
Twitter
SHARE

Napsat komentář